2 Kişi Online

Ruyapanel

Siteniz Hayırlı Uğurlu Olsun

Ruyapanel

Ruyapanel Herzaman Kaliteli Çözümler Sunar

RUZGAR

Siteye Giriş Yaptı

RUZGAR

Siteye Giriş Yaptı

asdasd

Siteye Giriş Yaptı

 • Astral Seyahat Mümkün Mü?

  Astral Seyahat Mümkün Mü?

  Written on Mart 12, 2015 by BinbirHal in Astral Seyahat No Comments

  zmogaus-astralinis-kunas

  Doğru çalışmayla ruhunuzu uyku sırasında bedeninizden ayırarak o anda, farklı yerlerde yaşanan olayları anlık olarak görebilir, astral bedeninizi geleceğe göndererek gelecekten bilgiler alabilirsiniz. Buna astral seyahat denir.

  Bilimde ne “astral beden” ne de “ruh” kavramları bulunmaktadır. İkisi de sahtebilimin var ettiği mistisizm ögeleridir. Yapılan hiçbir araştırmada astral seyahat yaptığını iddia edenlerin, yapmadığını düşünenlerden daha yüksek yüzdeyle olayları bilebildikleri gösterilmemiştir. Tam tersine, astral seyahat iddiasında bulunanların yüzdeleri, tahmini doğru bilme yüzdesinden (%50) bile düşüktür.

   

  Bilgi: Astral Seyahat (Astral Projection), insanların yanlış rüya tanımından kaynaklanan ve mistik ögelere duyduğu zaaftan doğan bir mittir. Esasında Lucid Dreaming (Yarı-Uyanık Rüya) deneyiminin yanlış yorumlanmış versiyonudur. Günümüzde, gerçekten Astral Seyahat ile ekstradan bilgi sahibi olan kimseye rastlanmamıştır. Üstelik bu iddianın ispatlanabilmesi durumunda 1 milyon dolarlık bir ödül bulunmaktadır (James Randi Vakfı).

  astralseyahat

  Bilgi: Lucid Dreaming (Yarı-Uyanık Rüya), beynin uyku durumuna tam olarak geçememesine rağmen, vücudu uyku durumuna sokması sonucunda meydana gelir. Bu durumun kötü bir versiyonu uyku apnesi (karabasan olarak bilinir ki bu foto-albümde o konuda da bilgi mevcut) görülmekteyken, olumlu rüyalar görüldüğünde “Lucid Dreaming” olarak anılır. Bu olay sırasında beynin uyku moduna alınması gereken bölgeleri çalışmayı sürdürür ve etraftan gelen veriler yarı-bilinçli olarak işlenmeye devam eder. Bu sebeple eğer ki bu dönemde rüya görülecek olursa, bilincimiz “yarı-bilinçli” olarak bu rüyaları da fark edecek dolayısıyla duyu organlarımızla bu rüyayı kontrol etmemiz mümkün olacaktır. İşte bu Yarı-Bilinçli Rüya deneyimidir ve düzgün bir şekilde çalışılarak öğrenilebilecek bir yetenektir.

   

  Bilgi: Astral Seyahat’in bilim dışı olmasının sebebi, “ruh” kavramının ispatsız olarak kabul edilmesi ve bu kavram üzerinden yola çıkılarak ruhun zamana ve mekana bağımlı olmadan geçmişe, bugüne ve geleceğe gidip, herhangi bir bölgeye istenildiği gibi ulaşabileceği argümanının kabul edilmesidir. Halbuki bilimde ruh diye bir kavram yoktur; ayrıca bilimsel olarak geleceği ve hatta şimdiki zamanda, farklı coğrafyadaki bir olayı rüya sırasında görmenin bir yolu yoktur. Astral Seyahat ettiğini iddia eden insanlar, sadece kendilerini rüyalarında gördükleri bir Lucid Dreaming deneyimi yaşamış bireylerdir. Bu gerçeği abartarak rant elde etmeyi ya da hayal güçlerini tatmin etmeyi hedeflerler.

   

  astral_seyahat_yapmak_mumkun_mu_h478

   

  Bilgi: Yarı-Uyanık Rüya sırasında birey, aslında beyni tam olarak uyumadığı için bilinçlidir; fakat bunun tam olarak farkında değildir. Dolayısıyla uyandığında ve gördüğü rüyayı hatırladığında, rüyayı kontrol ettiğini sanar. Aslında gerçekten kontrol etmiştir, zira bilinci yarı-açık olduğu için “ne düşüneceğine” karar verebilir, bu da görsel bilgi olarak, yani rüya olarak beyne yansır. Ancak aynı zamanda da kontrol edemez, çünkü rüyalarda çoğu zaman karşımıza çıkan yüzler ve görüntüler bilinçaltından rastgele seçilir.

   

  Bilgi: Randi Vakfı’nın astral seyahat iddiasında bulunan kişiler üzerinde yapılan araştırmada, kişinin önce astral seyahat yapması istenmiştir. Kişi, astral seyahatı sırasında Jüpiter gezegenine gidip oradan bilgi aldığını iddia etmiştir. Bu argümanı sonrasında da kendisinden 65 farklı bilgi alınmıştır.Yapılan incelemeler sonucunda bu bilgilerin 11 tanesinin doğru geri kalan hepsinin ise ya tamamen ya da kısmen yanlış olduğu tespit edilmiştir. Bu 11 doğru cevabın da 1 tanesi piyasadaki herhangi bir kitapta bulunamayacak kadar orjinal, 7 tanesi bariz bir şekilde bilinen gerçekler, 4 tanesi ise herhangi bir referans kitabından öğrenilebilecek gerçeklerdir. Kişinin verdiği bilgilerden 30 tanesi tamamen yanlış, 9 tanesi tespit edilemeyecek kadar üstü kapalı/bulanık, 5 tanesi bilimsel spekülasyon, 10 tanesi ise kısmen hatalı bilgidir. Bu başarı yüzdesi, %37 civarına denk gelmektedir ki gezegenler hakkında önbilgili bir insan Jüpiter ile ilgili 65 bilgiyi uyduracak olsa, muhtemelen %50 civarı bir başarı elde edecektir. Bu sebeple deneme tam bir başarısızlık ile sonuçlanmıştır.

  428586_315539978504084_1652575689_n

  Bilgi: Farklı üniversitelerde de benzer deneyler yapılmış ve hiçbirinde gerçek bir beden-üstü deneyim yaşanmadığı, hepsinin sıradan rüyaların karmaşık yorumlanmasından doğan hatalar olduğu ve istisnasız hepsinin Yarı-Uyanık Rüya’dan ibaret olduğu gösterilmiştir. Kısaca Astral Seyahat, sahte-bilimcilerin yine bilim üzerinde oynadıkları çocukça bir oyundan ve peri masalından ibarettir.

   

  Kaynak: evrimagaci.org

  Astral Seyahatte Her Zaman Gitmek İstediğimiz Yeremi Gideriz?

  Written on Temmuz 9, 2014 by BinbirHal in Astral Seyahat, Parapsikoloji Genel, Soru-Cevap No Comments

  Astral Seyahatte Her Zaman Gitmek İstediğimiz Yeremi Gideriz?

  Hayır, niyetinizi açıkca belirtmemiş olabilirsiniz ve titreşiminiz sizi arzu edilen varış noktasına ulaştıramayabilir. Dahası rehber ve melekleriniz başka bir yere gitmenizi isteyebilir. Bu durumda umut verici bir biçimde, onların yüce bilgeliğiyle kuşatılacaksınız. Gece yolculuğunuzdan geri bildirim alabileceğiniz net bir rüya ile geri dönmeyi isteyebilirsiniz

  Astral Seyahat Nedir? Ne Değildir?

  Written on Mart 4, 2015 by BinbirHal in Astral Seyahat No Comments

  Astral Seyahat Nedir? Ne Değildir?

   

  Spiritüel konuların en merak edilenlerinin başında gelir, astral seyahat; hatta spiritüellikle ilgisi olmayan kişilerin de ilgisini çokça çekmektedir, tıpkı telepati, telekinezi gibi psişik yetiler gibi. Türkiye’de konuya hakim isimlerin belki de başında gelen, Mehmet Aslan’a sorduk bu merak edilen konuyu ve okurlarımızı her yönüyle, astral seyahat hakkında bilgilendirmeyi amaçladık.

  sonsuz: Sevgili Mehmet, önce kısaca bize astral seyahat nedir? Bunu özetleyebilir misin? AstralBoy: Astral seyahat, fiziksel bedenimizin yetenekleri dışında, belki de bir çoğumuzun var olduğunu dahi bilmediği yada yeni öğretilerle farkında olmaya başladığı enerji bedenimiz ve bilincimizin kollektif bir çalışmasıyla gerçekleşen, aslında çok doğal ama bir o kadar da karmaşık bir konudur. Yapı itibari ile astral seyahat, enerji bedenimiz ile hareket edebilme kabiliyetidir. Tabi bunu gerek bu zaman ve mekan sınırları, gerekse evren ve boyut sınırları içerisinde yapmasıdır. sonsuz: Astral seyahat, ruhun bedeni terk mi etmesidir; yoksa farklı bir biçimde mi gerçekleşir olay?

   

  AstralBoy: Astral seyahat konusu, özellikle Türkçe kaynak eksikliği sebebiyle hayli deformasyona uğratılan bir konudur. Özellikle de astral bedenin varlığı çoğu zaman ruh ile karıştırılır. Astral seyahat sırasında hareket kabiliyeti kazanan ruh değil bizim auramızın bir katmanıdır. yani tamamen enerji bedenimizle gerçekleştirdiğimiz bir konu. Ruh fiziksel ve enerji bedenlerimiz dışında, yaratıcı ile bağlantımızı sağlayan farklı bir bedenimizdir, ben bu bedene hakim olunamayacağı düşüncesindeyim. Astral seyahatte gerçekleşen ilk adım, fiziksel ve enerji bedenlerin birbirinden kısa mesafeyle de olsa bir süreliğine uzaklaşması ve akabinde bilincin bir bedenden diğer bedene geçmesi diye de tabir edilebilir. Burada yanlış anlaşılabilecek bir konu daha var, elbette herkesin enerji bedeni (aurası) var, fakat her aura bu ayrılmayı gerçekleştiremez. Bunun gerçekleşebilmesi için, nasıl fizik bedenimizi spor yada bir çok alternatif çalışmayla geliştirebiliyorsak, auramızı, dolayısıyla astral bedenimizi de geliştirmenin bazı yöntemleri vardır.

   

  sonsuz: Yani astral seyahat çalışmayla geliştirdikçe daha kolaylıkla yapılan bir olay. Aslında çoğu kişi bunu çalışmadan, daha doğrusu astral seyahat yaptığını bilmeden yaşıyor. Odamda uyuyordum, bir anda kendimi tavanda gördüm, bedenime bakıyordum şeklinde gerçekleşiyor değil mi? AstralBoy: Elbette. Aslında olaya şöyle bakmak gerekir. Metafizik ya da parapsikoloji alanına giren ve kişisel olarak deneyimlenen hiç bir çalışma, sonradan kazanılan bir yetenekle gerçekleşmez. Zaten insan bilincinde kodlu olan bazı şifrelerin çözülmesiyle meydana gelir. Mesela astral seyahat dediğimiz olayı bilinçli rüya şeklinde yaşamayanımız kesinlikle yoktur. Mutlaka herkes en az bir kez de olsa, rüyasında bilincini kazanmış ve rüyasından uyanmıştır, ya da kötü bir rüyada iken “bu bir rüya, şimdi başka bir yere gideceğim” telkini ile rüyasının seyrini değiştirmiştir. Bunlar uyku ile bilinçsizce yaşanan astral ayrılmaların sonuçlarıdır. Yalnız astral ayrılma ve astral seyahati birbirine karıştırmamak gerekir. Biri uyku ile otomatik olarak bedenlerin verdiği doğal bir tepki, diğeri bilinçli olarak fiziksel bedenden ayrılmadır. Yani uyumak bile bir astral ayrılmadır, Sadece enerji beden fiziksel bedenden ayrıldığı sırada bilinci de yanında taşımadığı için bu ayrılma hatırlanmaz. eğer enerji beden fiziksel bedenden ayrılmasa rüya görme durumu da söz konusu olmaz, yada fiziksel beden dinlenemez. Çoğu zaman “dayak yemiş gibi uyandım” dediğimiz durumlar aslında bilinçsizce yapılmış bir astral seyahatin yorgunluğu da olabiliyor. Bunların da dışında, bazı olaylar (kaza, narkoz, şok etkisi) sonucunda kendini beden dışında bulan insan sayısı da çoktur. Hatta ölüme yakın deneyimler adı altında birçok araştırma kuruluşu tarafından bu deneyime sahip kişiler gözlem altına alınmış ve yaşadıklarının birbiri ile örtüştüğü ortaya çıkmıştır. Senin bahsettiğin “uyurken kendimi odamda buldum” konusu bunun bir örneğidir. Tabi bunun yaşanması için illaki kaza geçirmek gerekmiyor, bazen enerji dengemiz, ruhsal durumumuz ya da parapsikolojik etkiler sonucunda benzer deneyimler yaşanabiliyor. Bunların en çok bilineni, uyandığını zannederek yan odada bulunan aile fertlerinin yanına gidip sesini duyuramamak, odasına döndüğünde ise bedenini uyurken bulmak şeklinde gerçekleşiyor.

   

  sonsuz: Çalışmalar yaparak ne kadar başarılı olabiliniyor peki? Ben hatırlıyorum zamanında arkadaşlarla çok uğraşırdık, ama bir türlü tam anlamıyla gerçekleştiremezdik. Genelde de başa kadar gelirsin, ama o baş bir türlü ayrılmaz. Böyle bedeninin aşağısı buz keser, hafifler ama başın kısılır kalır. Birçok kişi de sürekli deniyorlar astral seyahati başarmayı ve takılıyorlar genelde…

   

  AstralBoy: Aslında sadece teknik deneyerek başarmak neredeyse imkansız, normalde enerji dengenizin yerinde ve konsantrasyonunuzun iyi olması gerekir. Zaten astral seyahat çalışmalarının temelinde konsantre olarak beyni yanıltmak yatar. Bu etkenlerden biri eksikse öncelikle bunlar üzerinden gidilmeli. Eğer her şey tamamsa size en uygun teknikle çalışmaya başlar ve bazı aşamalardan geçersiniz. Genelde teknikleri deneyenler vücudun şişme hissi, kulaklarda uğultu, patlama sesler, yükselme hislerine standart olarak maruz kalırlar. Bunu El ve ayak kısımlarının bedenden ayrılıp yükselmesi izler, ama senin de dediğin gibi iş baş kısmına gelince durum zorlaşır. Çünkü bedeni ikna etmiş olsanız da hala uyumadığınız için fiziksel bilinç direnmektedir ve onu ikna edene kadar baş kısmı malesef çıkışı engellemektedir.

   

  sonsuz: Ben kendi ilk deneyimimi hatırlıyorum. 95 senesiydi, yataktaydım ve duygusal olarak çok yoğundum. Derken sabaha karşı 4:30 civarında, yoğun bir ses duymaya başladım, odada klima çalışıyordu ve fabrika sesi gibi geliyordu. Derken aniden bir hafifleme hissettim ve kendimi havada süzülürken buldum. O zamanlar bu konulardan haberim yok tabii. “Anam anam, noluyoz laaan” olduğumu hatırlıyorum…. Sağa hareket etmeyi düşündüğüm anda, sağa gittim, sonra sola gittim, sonra aşağı baktım bedenim külçe gibi yatıyor. Sonra bir döndüm, karşımda ışıklar içinde bir varlık vardı. O gece biraz sıkıntı mı olmuştu ne, “Ne olur benim yanıma bir melek gönder” diye dua ettiğimi hatırlıyorum. O varlığı gördüm. Odada yatanları gördüm. Sonra birden hüppp diye bedenime girdim, anında korku saldırısı başladı… “Böyle bir şeyi yaşamadın, uyduruyorsun, saçmalama” gibisinden. Kalbim kopacak gibi atıyordu… Sonraki günler de ise zaten ruhsal açılışımı yaşadığım dönem takip etti. Bu olay önden haberci gibiydi benim için sanırım. Zaten bu tarz yetilere genelde “kendini tanıma yolu”nun ilk evrelerinde rastlıyoruz…

   

  AstralBoy: Aslında ilk deneyimim astral seyahat ismini ilk duyduğum gün gerçekleşti, sanırım bu konuda bunca yıldır bıkmadan usanmadan araştırabilmemin de sebebi o ilk deneyim. Sanırım 92 senesi, üniversiteye ilk başladığımda dayım tarafından özellikle bana yasaklanmış yaklaşık 100 kadar kitabı incelemekle meşguldüm, bu kitaplar vaktiyle kendisini de parapsikolojiye çeken ama çoğu insanı korkutacak cinsten kitaplardı. Bir gün levitasyonu kendisine sormaya çalışırken “dayı hani havada uçan adamlar var ya” diye bir benzetme yapınca “astral seyahat mi” diye bir cevap aldım. O ana kadar bu ismi duymamıştım bile, hemen akabinde içinde astral seyahatin şu en çok bilinen klasik yöntemini içeren kitap yasaklı kitaplar içinden çıkartılıp incelenmeye başlandı. Bu sırada dayımın ilk denemesinde astral seyahati başardığını ama korkup geri döndüğünü öğrendim. O sırada bana çok yaşadığım ama anlam veremediğim bir konudan örnek verdi. “Hani uyurken yataktan düştüm zannederek uyanırsın da, hala yatakta olduğunu görürsün, işte bu astral bedenin fiziksel bedene bir nevi düşmesidir” dedi ve ne ilginçtir ki o gece bunu tekrar yaşadım, ama ufak bir farkla. Bedenime düştüğümü hissederek bir anda gözlerimi açtım, hem bedenimden, hem de bedenimden yaklaşık 1 metre yukarıdaki başka bir bedenden tavanın aynı noktasına bakıyordum. Ayrıca hem bedenime bir şeyin yavaşça indiğini, hem de bir bedene yavaşça indiğimi aynı anda yaşadım. Bu çok garip ve bir o kadar da muhteşem bir histi. Sanırım bunca yıldır o his bana konuyu derinlemesine araştırma şevki verdi.

   

  sonsuz: Sonrasında neler yaşadın? Sanırım sürekli olarak seyahatler yaşadın? Yediğin içtiğin sana kalsın, bize gezip gördüğün yerleri anlatır mısın?

   

  AstralBoy: Aslında başlangıcı bu kadar hızlı yapınca genelde herkesin düştüğü hataya düşerek bu işi fazlaca ciddiye alarak, bilinçaltıma bu işin önem ve zorluğunu kazıdım. sanırım bu nedenledir ki daha sonraları çok sık olmamakla birlikte bir çok istemli yada istemsiz irili ufaklı deneyimlerim oldu. Yaşadıklarımdan kısaca bahsedeyim; Mesela ikimizi de yakından tanıyanlar dışında bunu bilen fazla yoktur ama seninle ilk tanışmamız da astral seyahat sırasında olmuştur. Önce seyahatte tanışma, ardından mailleşme. Bu gibi bir kaç arkadaşım daha oldu. Bunun dışında astral seyahat sırasında rüyaların kesişebileceğini öğrendim, tabi bu da deneyimle sabit. Ben astral seyahatlerim sırasında bir nevi “deli danalar gibi dolaşan” modunda olduğum için, gece görüş, sabah tanış modeliyle çok karşılaştım. Mesela bir süre önce Ankara’da yaşayan bir medyum bayan ile ortak çıkış çalışmaları yaptığımızda her gün fırça yiyordum. Çıkışın hemen ardından benim orada daha uzun süre kalma maksadıyla yaptığım koşuşturmalar sonucu her seferinde beni kaybedip yardım(!) alarak beni bulmaktan bıkmıştı. J Çok korkulan ama genelde inkar edilen şekliyle varlıklar vasıtasıyla da seyahat yaptım, özellikle bu tür bir deneyimde yıldızların altımda halı gibi olduğu kadar yükseğe çekildiğimi biliyorum. Hiç gitmediğim Antalya’nın plajlarını çok beğenmiştim mesela. Olayın farklı boyutlar kısmı da elbette çok eğlenceli, tabi burada hangisinin gerçek hangisinin bilinçaltı oyunu olduğunu anlamak çok zor.

   

  sonsuz: Bu noktada sormam gereken iki soru var. Önce ilkini sorayım üstteki soruyla bağlantılı olarak. Bilinçli olarak astral seyahat öğrenilip, dünya seyahatini beleşe getirmek mümkün müdür? Tabii bir de şu akla geliyor, sen Mısır Piramitleri’ne gittiğinde gerçekten onlara mı gidiyorsun, yoksa onların astral plandaki yansımalarına mı?

   

  AstralBoy: Aslında astral seyahat yaptığını iddia eden çoğu kişi maalesef bilinçaltı sınırlarından dışarı çıkamıyor. Mesela astral seyahat yapma amacınız dünyayı dolaşmaksa muhtemelen bilinçaltınızın yaratıcılığıyla sınırlı bir dünya seyahati yapıyorsunuz. Tabii gerçekten şimdiki zaman ve mekanda seyahat etmek de mümkün, ama astral seyahati ince bir ip üzerinde yürümek gibi düşün, dengede kalarak gerçekleri yaşamak için çok büyük bir konsantrasyon ve deneyim gerekir, dengeyi kaybettiğiniz an bilinçaltı görüntülerine yada rüyaya düşmeniz büyük olasılık. Sanırım bu iki soruya da cevap oldu.

   

  sonsuz: Bilinçaltına yapılan yolculukla, gerçek dünya üzerinde yapılan astral seyahatlerin ne gibi farkları vardır? Gerçekten oraya gidip gitmediğimizi nasıl anlarız?

   

  AstralBoy: Mesela çıkışı yaşadınız ve odanızdasınız, çevreye baktığınızda herşey fiziksel dünyada olduğunun aynısıdır, daha sonra bazı farklar görmeye başlarsınız, örneğin yeri değişmiş eşyalar, normalde var olmayan bir pencere ya da kapı. İşte bu kapı yada pencere sizin fiziksel dünyadan rüya kısmına geçiş kapılarınızdır. En başta bu tür bir çıkış yaşarsanız gerçek dünyada mı yoksa bilinçaltında mısınız anlamanız kolaydır. Fakat fiziksel dünyada kalmak için deneyim fazlalığı şarttır. Çoğu zaman çıkışlarda kendinizi göremezsiniz, eğer çıkıştan sonra gördüklerinizin içinde abartı gerçek dışılık varsa, örneğin ejderhalar, tanrı zeus, ölmüş komşunuz gibi, bilin ki bilinçaltınızda ne barındırıyorsanız hepsi sağdan sağdan geliyorlar demektir. Bazen astral seyahat deneyimi olan kişilerin birbiriyle hiç örtüşmeyecek deneyimlerini dinliyoruz. Bazısı seyahatlerinde evliya görür, bazısı mısır tanrıları, ikisine de aynı anda doğru diyebilme imkanı var ya da yok, ama kişilerin bilinç yapılarına baktığınızda kendi içlerinde yaşattıkları neyse seyahatlerinde de bunları görüyorlar, bu da o sırada bilinçaltlarının sınırları içerisinde dolaştıklarının bir ispatıdır.

   

  sonsuz: Az önce iki sorum var demiştim, diğer sorum ise şu: Az önce varlıklardan bahsettin. Bazı kişilerin, astral aleme çıktıklarında görebilecekleri çeşitli varlıklardan korktuklarını ve bu yüzden, bu konudan uzak durduklarını biliyoruz. Astral alemde ne gibi varlıklarla karşılaşılabiliniyor? Tehlikeliler mi? Kısaca astral seyahat, bu açıdan tehlikeli midir?

   

  AstralBoy: Astral seyahat yapmak için öncelikle gerekli 3 şart vardır: 1- Bilincinizin de kabul edebileceği mantıklı bir sebep, 2- konsantrasyon ve sabır, 3- korkularınızdan arınmış yada onları kabullenmiş olmak. Astral seyahat gerçekleştiği an, çıkıştan hemen sonra ilk aşama eşik aşamasıdır. Yani astral aleme geçerken atlayacağınız eşik. Burada sizi bekleyen birileri var, ama ne varlıklar ne uzaylılar. Sadece bilinçaltınızda yaşattığınız saplantı ve korkularınız. Neyden korkuyorsanız hepsi ile orada karşılaşmak mümkün, ama buna niyet eden kişi de eşikte karşılaştıklarının sadece sanal olduğunu bilirler. Bu bir nevi korkularla yüzleşme anıdır. Astral seyahatte varlıklarla karşılaşma riski/ihtimali dünyada karşılaşma ihtimalinden az ya da fazla değildir. İç içe geçmiş boyutlar üzerinde yaşıyoruz, o varlıkları inkar etmek yanlış olur. Ama orada hiç kimse sizin için “gelse de saldırıp enerjisini yalayıp yutsak” mantığıyla beklemiyor. Aslında en büyük tehlike bu çalışmalara kendini fazla kaptırıp da gerçek dünyadan uzaklaşmaktır bana göre. Hele de bunu sonradan denemelerle gerçekleştirebilenlerin fiziksel dünyayı önemsemez bir hal alması çok olağan. Denemeler konusunda da ısrarcı ve kendini aşırı kaptıra kişilerde uyku sorunları ve fiziksel dünyaya karşı uyum bozukluğu meydana gelebilir.

   

  sonsuz: Bir de gümüş kordon meselesi vardır. Zamanında okuduğum bir kitaptan sonra bir korku başlamıştı bende, ya gelir de birileri o kordonu koparırsa diye. Bazı arkadaşlardan da bu korkuyu duymuştum. Kısacası gümüş kordon nedir? Öyle birileri tarafından kopartılabilir mi? Ya da aslı astarı var mıdır bu kordonun? AstralBoy: Astral seyahati en çok destekleyen ve insanlara tanıtan kitap Lombsang Rampa’nın “İkinci Beden”idir. Fakat gümüş kordon kopması konusunda da insanlar üzerinde yanlış intibayı bırakan da yine aynı kitaptır. Açıkçası gümüş kordonu gören de var görmeyen de. Zaten seyahat sırasında bulunduğumuz boyut gerçekler dışında inandıklarımızı da bize bedenlendirip gösteriyor ki birisi gümüş kordona gerçekten inanırsa elbette görecektir. Şahsen ben hiç görmedim, ama bu bedenle arada bağımız yok anlamına gelmesin, kordon değil belki ama fiziksel bedene doğru ciddi bir çekim alanı mevcut. Bu göbek, kalp ya da baş kısmından olabiliyor. Bu konuda şunu da örnek verebiliriz. Bilinçli olarak yaptığımız seyahat sırasında birinin saldıracağı yada kordonu kopartacağı korkusunu yaşıyoruz, peki bilinçsizce yaptığımız seyahatlerde bizi koruyan bir şey mi var? Tabii ki hayır. Eğer kordon kopartılması mümkün olsa sanırım çoğu kişi uykuları sırasında buna maruz kalırlardı. s

   

  onsuz: Bazı kaynaklarda da “ölüm”ü kordonun kopuşuyla bağlıyor. Bu da bu korkuyu tetikliyor sanırım insanlarda. Peki “Ölüm” bir astral seyahat midir?

   

  AstralBoy: Ölümün gerçekleşme şekli değil de, ruhun bedeni terk ettikten sonrası için bakarsak evet, şekil itibari ile bir nevi astral seyahat denebilir. Tabi fiziksel ya da rüya boyutuna değil de daha üst bir kata. Sonuçta astral bedenle olmasa da ruhla bulunduğunuz boyutu terk ediyorsunuz.

   

  sonsuz: Son zamanlardaki durumun nedir diye sorsam? Eskisi kadar yoğun seyahatlar yaşayabiliyor musun?

   

  AstralBoy: Güzel soru oldu bu. Aslında hiç bir zaman seyahat yapayım diye kasmadım, elbette zaman zaman isteğim çok oldu ama işin araştırma kısmı her seferinde beni daha fazla cezbetti, ama bu kadar bilgi ve araştırmaya otomatikman seyahatler çoğalıyor. Son zamanlarda ise edindiğim bazı bilgiler doğrultusunda benim bilgim dahilinde olan astral seyahatin de dışında farklı yöntemlerle de yapılabildiğini öğrendim. Her yeni bilgi bunu daha da kolaylaştırıyor. Örneğin bu güne kadar astral seyahatin tamamen kişisel bir yetenek ve çabayla yapılabileceğini ciddi derecede savunurken, yakın zamanda tanıştığım ve birlikte çalışmaya başladığımız bir büyüğüm sayesinde astral seyahatin “bilinen şeklinin dışında” grup halinde yaptırılabileceğine şahit oldum. Elbette bu her yeni bilgi bendeki astral seyahat açılımını değiştirdiği gibi deneyim anlamında da bana çok büyük zenginlikler katmaya başladığını inkar edemem.

  Astral Seyahatin Amacı

  Written on Temmuz 7, 2014 by BinbirHal in Astral Seyahat, Parapsikoloji Genel No Comments

  Astral Seyahatin Amacı

  Bazı insanlar kayıp eşya veya insanların yerini saptamak amacıyla bu yolculuğa başvurur. Çoğunlukla da sevilen kişi ve yerlerle bağlantı kurmak için bu yolculuğa çıkılır.

  Meditasyon Esnasında Astral Seyahate Çıkmak

  Written on Haziran 19, 2014 by BinbirHal in Astral Seyahat, Parapsikoloji Genel, Soru-Cevap No Comments

  Meditasyon Esnasında Astral Seyahate Çıkmak

  Doğal bir biçimde uykuya daldığınızda rehberleriniz fiziksel vücudunuzu korur. Böylece diğer varlıklar kılıfınıza girmez. Fakat koruma alanı olmaksızın astral yolculuğa çıkarsan bir sorunla karşılaşırsın. Medyumlar vücutlarını bir daire içerisinde oturarak terk ederler. Bu şekilde diğer üyeler bu kişileri gözetleyebilir. Vücutlarının dışına çıktıkları anda onlara asla temas etmemelisin ve özellikle onları kımıldatmaki şoka girmesinler ve hasta olmasınlar. Gümüş bağları onları doğru yere geri getirse de nadiren de olsa vücutları bıraktıkları yerde olmadığı takdirde ruhları onları bulmakta güçlük çekebilir. Ayrıca, eğer astral yolculuğa çıkan bir kişi vücuduna geri dönme sorunu yaşıyorsa, onu 2000 yıl önce İsa tarafından insanlığa getirilen yüksek frekanslı enerjide yani mesih ışığında tutun. Işık bu kişinin geri dönmesine yardım edecektir.

  Bilinçsizce Astral Seyahate Çıkmak Mümkün mü?

  Written on Haziran 18, 2014 by BinbirHal in Astral Seyahat, Parapsikoloji Genel, Soru-Cevap No Comments

  Bilinçsizce Astral Seyahate Çıkmak Mümkün mü?

  Güçlü ve de duygusal olarak bu yere veya bu kişiye bağlıysan böyle bir niyetin olmasa bile vücudunun dışına çıkıp yolculuk edebilirsin. Diğer kişi seni hissedebilir ya da görebilir. Sheela iyileştirme kursunda biriyle tanıştı ve bu kişiye karşı büyük bir yakınlık hissetti. Eve gittiğinde her sabah saat altıda kalktı ve onu odanın köşesinde ayakta dikilirken gördü. Onunla telefonda konuşana dek bu durum iki hafta daha bu şekilde sürdü. Onun mesaisinin erken başladığını ve arabasıyla işe giderken kendisini düşündüğünü fark etti.

  Astral Seyahatte Saldırıya Uğrayabilirmiyiz?

  Written on Haziran 18, 2014 by BinbirHal in Astral Seyahat, Parapsikoloji Genel, Soru-Cevap No Comments

  Astral Seyahatte Saldırıya Uğrayabilirmiyiz?

  Evet, Astral bir çeşit duygu düzlemidir. Girmek için oldukça kasvetli bir yerdir ve burada her zaman koruma pelerininizi giymelisiniz. Sizi kıskanan biri özvarlığınıza saldırırsa bitkin ve yorgun olarak uyanabilirsiniz. Hatta vücudunuzda sıyrıklar olabilir veya bıçaklandığınız yerde keskin bir ağrı duyabilirsiniz. Bu sebepten ötürü duygularınızdan arınmanız ve kendinizi ruhani alemlere yönlendirmeniz çok önemlidir.

  Astral Seyahat Nedir?

  Written on Haziran 14, 2014 by BinbirHal in Astral Seyahat, Parapsikoloji Genel, Soru-Cevap No Comments

  Astral Seyahat Nedir?

  Özvarlığınız fiziksel kılıfını terk ettiği ve duygusal düzlemlere yolculuk ettiği zaman astral olarak seyahat edersiniz. Bu durum uyanıkken özvarlığınızı fırlattığınız takdirde gerçekleşir. Bu durumda rehberlerinizden vücudunuzu korumalarını isteyin. Uyku halinde olduğunuzda da doğal olarak bu meydana gelir. Bu durumda ise rehberleriniz otomatik olarak fiziksel formunuzu korur.

  Astral Seyahat Teknikleri; İmajinatif Şartlandırma Metodu

  Written on Mart 30, 2014 by BinbirHal in Astral Seyahat No Comments

  Deneye başlamadan önce evnizin içinde takip edeceğiniz bir yol tesbit ediniz. Örneğin bu yol; yatak odanızdan mutfağa kadar uzanan bir hat olabilir. Bu yol üzerindeki detaylardan 5 noktayı beliıieyiniz. Bu noktalar, evinizin içindeki divan kanepe, sehpa duvardaki resim gibi eşyalar arasından belir­lenebilir. 5 Adet noktayı belirledikten sonra bazılarına vanilya, karanfil, lavanta gibi kokular da ilave edebilirsiniz.

   

   

   

  İzleyeceğiniz yolu ve ayrıntıları birçok kez gidip gelerek en ince detaylarına kadar hafızanıza almaya çalışınız. 5 gün gün süresiyle bu yol üzerinde tekrar ve tekrar gidip gelerek bu hattın tüm ayrıntılarını ezberleyin. Tespit ettiğiniz her nokta karşısında 5’er dakika oturarak, onun tüm ayrıntılarını gözle­yin.

   

   

   

  5 günlük hazırlık devresinden sonra hedeflediğiniz dene­meye artık hazırsınız demektir. 6. gün çalışmaya hazır olup ol­madığınızı sınamak için hiç heyecanlanmadan odanıza geçin…

   

  Gevşeme egzersizleri ile a ritmine girin… Gevşeme haline geçtikten sonra tespit ettiğiniz noktalan teker teker gözünüzün önünde canlandırmaya başlayın. Her bir noktanın iyice gözünüzün önünde belirmesine izin verin. Sırasıyla tüm nokta­ları imajinatif olarak sanki televizyon ekranından seyreder-mişcesine gözünüzün önünde canlandırın… Belirlediğiniz nok­talara bazı kokular yerleştirdiyseniz, o kokulan aklınıza ge­tirin. Böylelikle imajinasyonunuz daha kolay harekete geçe­cektir. Bunda başarıya ulaşırsanız, ertesi gün deneyinizin ikinci aşamasına başlayabilirsiniz.

   

  Bir sonraki gün yine gevşeme haline geçin… Bunun için kendi kendinize yapıcı telkinlerde bulunun. Gevşeme hali içinde kendinizi hazır hissettiğinizde, yattığınız yerden kalka­rak tespit ettiğiniz yol üzerinde zihinsel olarak ilerlemeye başladığınızı hayal edin. Yavaş yavaş bedeninizden bir bulut gibi süzülerek yükselmeye başladığınızı ve teker teker daha önce defaatlerce baktığınız noktaların önünden geçtiğinizi düşünün ve bunu arzu edin. Gözünüzün önünde imajinatif o-larak yol belirmeye başlayacaktır.

   

  Burada yapmanız gereken şey, televizyon ekranından görüntüleri seyredermişeesine izlerken, şuurunuzu oraya gerçekten taşıyabilmektir. İmajinatif olarak görüntüleri gözünüzün önünde canlandırırken kendinizi imajinatif görün­tünün ötesinde, gerçek şuurunuzla orada bulunduğunuzu kuvvvetle isteyin. Bunu kısa aralıklarla kuvvetlice arzu edin… Bir anda gerçekten de kendinizi orada bulabilirsiniz…

   

  Astral Seyahat teknikleri arasında aktardığımız bu ikinci metot özellikle belirtmemiz gerekir ki, imajinasyon yani duru-g.örii yeteneği kısmen de olsa işler durumda olanlar için geçer

   

  lidir. Eğer gözlerinizi kapadığınızda isteğinize bağlı imajları gözünüzün önünde canlandırabilecek bir imajinasyon yetene­ğine sahipseniz bu metodu kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

   

  Durugörü yeteneği kısmen de olsa su üstüne çıkmamış ki­şiler bu metodu uygulayamazlar. Onlar için en uygun olan me­tot ilk verdiğimiz ve bundan sonra vereceğimiz metotlardır…

   

  Bu tür bir yeteneğe sahip olmayanlar bu metot üzerinde fazla zaman kaybetmesinler. Peki durugörü yeteneğimizin biz­de az da olsa çalışır durumda olduğunu nasıl anlayabiliriz? Bu­nun cevabı son derece basittir… Zaten konun içinde de verilmiş durumdadır: Yani eğer gözlerimizi kapattığımızda, istediğimiz görüntüleri zihnimizde sanki televizyon seyredermişcesine canlandırabiliyorsak, durugörü yeteneğimizin kısmen de olsa bizde çalışırdurumda olduğunu söyleyebiliriz. Ancak burada asıl söylemek istediğim bu konuyla ilgili bir başka mesele var:

   

  Çevrenizdeki kişilere gözlerini kapattıklarında istedikleri imajları görüp görmediklerini sorun bakalım ne cevap alacak­sınız. Çok şaşırtıcıdır ki, gözleri kapalıyken istedikleri imajları görenler herkesin böyle bir yeteneğe sahip olduklarını zannet­mektedirler… Halbuki durum böyle değildir. Herkes gözlerini kapattığında istediği imajı göremez… Bırakın istedikleri ima­jları, siyah bir fondan başka hiç bir şey göremeyenler çoğun­luktadır. Görebilenler ise azınlık durumundadır…

   

  Kaynak; Ruhsal Güçleri Geliştirme Teknikleri Kitabı

   

  Astral Seyahat; Uçma Testi Metodu

  Written on Mart 26, 2014 by BinbirHal in Astral Seyahat No Comments

  Rüyalarınızda sık sık kendinizi uçarken görüyorsanız yukarıdaki metodu sadece uçma olayına endeksleyerek de uygulayabilirsiniz.

  Günlük yaşamınızda zaman zaman kendinize “şu anda rüya mı görüyorum?” diye sorunuz… Soruyu cevaplandıra-bilmek için hemen arkasından şu testi yapınız:

   

  “Uçabiliyor muyum, yoksa uçamıyor muyum?”

   

  Bu soruyu hem sorunuz hem de fiziki olarak yapmaya çalışınız. Test sonucu uçamadığınızı gördüğünüzde:

   

  “Uçamıyorum… O halde gerçek hayattayım… Gördüğüm de rüya değildir” diye bir hüküm çıkartınız.

   

  Şuuraltınız bu şekilde şartlandırıldığında, aynı soruları rü­yanızda da sormanıza sebebiyet verecek ve rüyada yapacağınız test sonucu uçabileceğinizden:

   

  “Uçabiliyorum… O halde rüyadayım…” diye bir hüküm

   

  çıkaracak ve rüyadayken şuurunuzu uyandırabileceksiniz.

   

  Kaynak; Ruhsal Güçleri Geliştirme Teknikleri Kitabı

   

  Astral Seyahat Teknikleri; Arzu Faktörünün Şartlandırılması

  Written on Şubat 25, 2014 by BinbirHal in Astral Seyahat No Comments

  Bastırılmış, önlenmiş, set çekilmiş, yerine getirilmemiş arzular; astral çıkışlara nedeniyet veren Önemli faktörlerdir.. Bundan yararlanarak da astral çıkış gerçekleştirilebilir. Yatmadan önce sizi susattıracak tuzlu yiyecekler yiyiniz. Odanızın belli bir köşesine de bir bardak su koyunuz. Ve kendinize şu telkinde bulunarak yatınız:

  “Rüyamda susadığımda o köşeye gidip bardaktaki suyu içeceğim! Fakat bardağa elimi uzattığım anda şuurumu kazanacağım!”

   

  Uyku sırasında fiziki beden hareket edemeyeceği için, su içmek için duyulan şiddetli arzu, astralin bedenden çıkışına nedeniyet verir. Kendi kendinize verdiğiniz telkinle de bardağa elinizi uzattığınız an, bedeninizin dışında uyanmanız mümkün olabilir. Bir anda kendinizi bardağın yanında, bedeniniziyse yatmakta yatar vaziyette bulabilirsiniz. Uygulanması çok kolay olduğu için bu metotla astral çıkış yapan çok sayıda insan vardır.

   

  Yukarıdaki deneyinizin başarıya ulaşması için, deneye başlamadan önce, böyle bir çalışmayı tüm ayrıntılarıyla nasıl gerçekleşeceğini en az 10 gün boyunca zihninizde iyice canlandırın. Ve her gece yatmadan önce tuzlu yiyecekler yemeden de telkinlerinizi 10 gün boyunca kendi kendinize tekrarlayınız. 10 günlük sürenizin sonunda, bu metodu uygulamaya başlayın. Böylelikle başarıyı büyük ölçüde garanti altına almış olacaksınız.

  Astral Mekanlar

  Written on Şubat 22, 2014 by BinbirHal in Astral Seyahat No Comments

  Astral seyahat çalışmalarında tecrübeniz arttıkça, sadece fizik mekanlara değil, fizik ötesi diye adlandırılan astral mekanlara da gidebilmeniz mümkündür. Bunun için kendinize bu yönde telkin vermeniz gerekir. Ancak ilk çalışmalarınızda fizik planda kalacak şekilde kendinizi yönlendirmeniz daha iyidir.

  Astral bedeninizle çıkış yaptığınızda dublenizde hem fiziksel, hem de astral enerjiler bulunmaktadır. Bu enerjilerden hangisi daha ağır basarsa o mekanda kalırsınız. Dublenizin üzerindeki fiziksel enerjilerin azalması bedeninizden oldukça uzaklaşmanızla gerçekleşir.

   

  İlerki çalışmalarınızda astral mekana yani spatyoma geçme çalışmaları yaparsanız, o mekandaki bedensiz varlıklarla yani daha önce dünyada yaşayıp da öldükten sonra spatyoma intikal etmiş olan varlıklarla da karşılaşabilirsiniz. Onlarla konuşabilirsiniz de … Zaten medyomik çalışmalarda kullanılan bir tekniktir bu… Ancak bu tür çalışmalar tek başına yapılmaması gerekir. Mutlaka başınızda bu konuda bilgili ve deneyimli bir operatörün bulunması şarttır.

   

   

   

  Kaynak; Ruhsal Güçleri Geliştirme Teknikleri Kitabı

   

  Astral Seyahat; Boşlukta Durabilme ve Hareketin Sağlanması

  Written on Şubat 21, 2014 by BinbirHal in Astral Seyahat No Comments

  Beden dışına çıkmadan önce verilen telkinler, beden dışı tecrübede önem taşır. Bedeninizden çıktıktan sonra evinizden uzaktaki bir yere gitmeyi istemişseniz, bu derhal gerçekleşir. Eğer bedeninizi terk ettikten sonra fikrinizi değitirirseniz ya da daha önce belirlediğiniz yere gittikten sonra bir başka yere daha gitmek isterseniz; bunun için yapmanız gereken tek şey, düşüncelerinizle hareketlerinize yön vermektir. Bunun için düşünceleriniz üzerinde kuvvetli bir hakimiyet sağlamış olmanız gerekir.

  Şunu asla unutmayın; Astral seyahat sırasındaki hareketlerinize düşünceleriniz yön vermektedir. Durmak istediğinizde duracak, hareket etmek istediğinizde hareket edeceksiniz. Bu yüzden ani düşünce değişimlerinden kendinizi uzak tutmanız şarttır. Bunu sağlayabilmek için konsantrasyon yeteneğinizin geliştirilmesine ihtiyaç vardır.

   

  Bedeninizin dışındayken eğer bedeninizle aynı odada bulunuyorsanız, bedeninize çok fazla yaklaşmayın. Bir girdap gibi sizi kendisine çeker ve bedeninize geri dönmek zorunda kalırsınız.

   

  Kaynak; Ruhsal Güçleri Geliştirme Teknikleri Kitabı

   

  Astral Seyahat; İlk Ayrılma Anı

  Written on Şubat 20, 2014 by BinbirHal in Astral Seyahat No Comments

  Bedeninizi terk ederken meydana gelen kulak çınlamaları ve vücudunuzdaki seyirmelerin size hiç bir zararı yoktur. Yukarı doğru çekildiğinizi hissettiğiniz an gelişmeleri oluruna bırakın ve kendinizi kasmayın. En küçük bir endişe bedeninize geri dönmenize sebebiyet verir. Bırakın ne olacaksa olsun… Ancak kötü hiç bir şey olmayacağından emin olabilirsiniz. Ve unutmayın istediğiniz an bedeninize geri dönme şansına sahipsiniz.

  Bedeninizi yukarıdan seyredereken hava yüzmenin hafifliğini hissedecek ve bundan olağanüstü bir mutluluk duyacaksınız. Bedeninizi terkedince mümkün olduğunca bedeninizden uzak bir noktada kalmaya özen gösterin bedeninize yaklaştıkça o sizi içine çeker. Ancak ilk denemelerinizde odanızı terk etmeyin. Odanızın içinde etrafı seyredin. Yandaki odalara da gidebilirsiniz. Kendinizi seyyal bir denizin içinde yüzermiş gibi hissedeceksiniz.

   

  Kaynak; Ruhsal Güçleri Geliştirme Teknikleri Kitabı

   

  Ruh Dünyasına Giriş

  Written on Kasım 11, 2013 by BinbirHal in Astral Seyahat No Comments

  Mezopotamya kabilesi asırlarca cennete giriş ve çıkış kapılarının ruhlar ırmağı denilen büyük samanyolu eğrisinin karşıklı uçlarında yer aldığına inanırlar. Ölümün ardından ruhların göğegeçiş yolu olarak nişancı takım yıldızını (yay burcu), gece ve gündüzün aynı olduğu sonbahar ekinoksunu beklemek mecburiyetindeydiler.

  Reenkarnasyonda sadece ilkbahar ekinoksunda karanlık semadaki ikizlerin çıkışıyla olağan olabilirdi. Denekler insana ruh göçünün hakikatte çok daha basit olduğunu ifade etmektedirler. Yeryüzünden ayrılırken deneyimledikleri tünel tesiri ruh dünyasına açılan bir kapıdır. Ruhların bedenlerinden hızlıca çıkmalarına karşılık ruh dünyasına girmek bana dikkatle yürütülen bir zaman dilimi olarak görünür. Ardından ise bir başka hayat için yeryüzüne dönüldüğünde bu dönüş yolculuğunun daha hızlıca geçtiği söylenmektedir.

   

  Tünelin karaya(yeryüzüne) göre konumu deneklerin nakillerine göre çeşitli farklılıklar göstermektedir. Bazı taze vefat eden kişiler onun hemen yakınında vücutlarının tam üstünde açıldığını görürken, diğer bazıları da tünele girmeden evvel yerkürenin bayağı üstüne çıktıklarını dile getirmektedirler. Bununla beraber tüm olaylarda, ruhun yerküreden ayrılmasıyla birlikte bu geçite varma süresi ehemmiyetsizleşmektedir.

  Yazar : -invité.
  30 Tem Paz 17:50
  323 Görüntüleme

  Etiketler: telegram , whatsapp , bip , instagram , twitter , sosyal medya , facebook , sosyal medya bot , telegram bot , telegram grupları , telegram grup adresleri , seslimisra , seslimisra.com , seslisurgun , seslisurgun.com , panelci , panelciler , panelci arıyom , en iyi panelci , en kaliteli panelci , ucuz sesli chat odaları , sesli chat panelci , sesli chat panelciler , sesli chat panelciler arıyom , en iyi sesli chat panelci , web tasrım , ucuz web tasarım , ucuz kaliteli web tasarım , uzman kaliteli ucuz web tasarım , uzman web tasarım , seo , seo hizmetleri , kaliteli seo hizmetleri , ucuz kaliteli seo hizmetleri , uzman seo hizmetleri , kurumsal web tasarım , kurumsal web tasarım hizmetlleri , en kaliteli kurumsal hizmetler , ticari web tasarım , ticari web tasarım hizmetleri , ucuz ticari web tasarım hizmetleri , kiralık hosting , ucuz kiralik hosting , ucuz kaliteli hosting , kiralık resel , ucuz kiralık resel , en kaliteli ucuz resel , kiralık sunucu , ucuz kiralık sunucu , en kaliteli ucuz sunucu , sesli panelci , sesli panelciler , sesli panelci arıyom , sesli en iyi panelci , sesli en kaliteli panelci , sesli ucuz sesli chat odaları , sesli sesli chat panelci , sesli sesli chat panelciler , sesli sesli chat panelciler arıyom , sesli en iyi sesli chat panelci , sesli web tasarım , sesli ucuz web tasarım , sesli ucuz kaliteli web tasarım.sesli uzman kaliteli ucuz web tasarım , sesli uzman web tasarım , sesli seo , sesli seo hizmetleri , sesli kaliteli seo hizmetleri , sesli ucuzkaliteli seo hizmetleri , sesli uzman seo hizmetleri , sesli kurumsal web tasarım , sesli kurumsal web tasarım hizmetlleri , sesli en kaliteli kurumsal hizmetler , sesli ticari web tasarım , sesli ticari web tasarım hizmetleri , sesli ucuz ticari web tasarım hizmetleri , sesli kiralık hosting , sesli ucuzz kiralik hosting , sesli ucuz kaliteli hosting , sesli kiralık resel , sesli ucuz kiralık resel , sesli en kaliteli ucuz resel , sesli kiralık sunucu , sesli ucuz kiralık sunucu , sesli en kaliteli ucuz sunucu , panelci sesli , panelciler sesli , panelci arıyom sesli , en iyi panelci sesli , en kaliteli panelci sesli , ucuz sesli chat odaları sesli , sesli chat panelci sesli , sesli chat panelciler sesli , sesli chat panelciler arıyom sesli , en iyi sesli chat panelci sesli , web tasrım sesli , ucuz web tasarım sesli , ucuz kaliteli web tasarım sesli.uzman kaliteli ucuz web tasarım sesli , uzman web tasarım sesli , seo sesli , seo hizmetleri sesli , kaliteli seo hizmetleri sesli , ucuzkaliteli seo hizmetleri sesli , uzman seo hizmetleri sesli , kurumsal web tasarım sesli , kurumsal web tasarım hizmetllerien sesli , kaliteli kurumsal hizmetler sesli , ticari web tasarım sesli , ticari web tasarım hizmetleri sesli , ucuz ticari web tasarım hizmetleri sesli , kiralık hosting sesli , ucuz kiralik hosting sesli , ucuz kaliteli hosting sesli , ucuz kiralık resel sesli , en kaliteli ucuz resel sesli , ucuz kiralık sunucu sesli , en kaliteli ucuz sunucu sesli , seslimekan , seslimekan.com , sesliduyur , sesliduyur.com , sesliezber.com , sesliezber , seslitutulma , seslitutulma.com , esmersesli , esmersesli.com , sesliesmer , sesliesmer.com , panelcim , seslipanel , seslipanelci , seslipanelcim , sesli panel , sesli panelcisi , sesli panelcim , seslipanelciler , mobilchat , mobilsite , mobilortam , seslidamar , seslibaslat.com , seslibaslat , seslitutku.com , seslitutku , tikladunya , tikladunya.com , asikaradeniz.com , sesliiz.com , sesliiz.net , sesliiz.xyz , seslisehir.com , seslikadere.com , seslihazanim.com , seslibulus.com , sesligulsen.com , seslimdesin.com , seslilove.com , damlasesli.com , seslidamla.com , seslimeselen.com , seslicansin.com , sesliran.com , sesli55.com , seslifors.com , seslidetakil.com , seslisende.com , seslilogo.com , seslikudur.com , seslidekudur.com , sesliisparta.com , sesliferide.com , sesliazram.com , sesliazra.com , seslibize.com , seslioflu.com , sesliopera.com , seslizan.com , sesliofs.com , sesliops.com , sesliyakamoz.com , seslilaz.com , seslilazlar.com , seslihoron.com , seslifi.com , dileksesli.com , seslihece.com , ecemsesli.com , sesliirmak.com , sesliyekos.com , seslipin.com , seslifira.com , sesliesen.com , seslisevdalim.com , seslibenian.com , seslirumuz.com , sesliradyom.com , seslimetropol.com , sesliderman.com , seslifox.com , seslireal.com , sesliside.com , seslikaktus.com , sesliruzgar.com , seslisolyanim.com , seslidoganay.com , seslidoganay.net , sesligul.com , seslikal.com , esesli.com , seslises.com , seslirant.com , camdatikla.com , seslieviniz.com , seslisimsek.com , seslisempatik.com , sesliela.com , sesliboran.com , asilses.com , seslirelax.com , seslisenvarsin.com , seslizeho.com , baharseslim.com , seslioya.com , sesliulkem.com , seslisevdayeli.com , kentsesli.com , kentseslim.com , seslikent.com , aynasesli.com , sevdapanel.com , sevdapanel.net , seslisevda.org , seslisevda.xyz , seslisevda.site , seslisevda.online , trabzonpanel.com , trabzonpanel.net , trabzonpanel.org , nikopanel.com , nikopanel.net , nikopanel.org , nikopanel.xyz , nikopanel.site , nikopanel.online , sevdapanel.org , sevdapanel.xyz , sevdapanel.site , sesliderman , seslimetropol , seslipanelcisi , seslireal , seslibaharim , sesliulku , sesliulku.com , seslidostlarim , seslidostlarim.com , seslipars.com , seslipars , seslimars , seslimars.com , sesli mars , ayrschat , speakyroom , eartchat , speakytr , trroom , pangi , pinyo , sesli panelsesli , sesli panelci arıyorum , sesli panelci , sesli chat panelcisi arıyorum , sesli chat panelcisi , sesli chat panelcileri , sesli panel indir , sesli chat panel indir , sesli panelcileri , seslichat , sesli chat , seslisohbet , sesli sohbet , sesligorunluchat , sesli goruntulu chat , sesligörüntülüchat , sesli görüntülü chat , sesligoruntulusohbet , sesli goruntulu sohbet , sesligörüntülüsohbet , sesli görüntülü sohbet , sesligoruntulukameralıchat , sesli goruntulu kameralı chat , sesligörüntülükameralıchat , ses görüntülü kameralı chat , seslisoruntulukameralısohbet , sesli goruntulu kameralı sohbet , sesligörüntülükameralısohbet , sesli görüntülü kameralı sohbet , kameralıkameralıchat , kameralı chat , kameralısohbet , kameralı sohbet , kameralıseslichat , kameralı sesli chat , kameralıseslisohbet , kameralı sesli sohbet , goruntuluchat , goruntulu chat , görüntülüchat , görüntülü chat , goruntulusohbet , goruntulu sohbet , görüntülüsohbet , görüntülü sohbet , goruntuluseslichat , goruntulu sesli chat , görüntülüseslichat , görüntülü sesli chat , goruntuluseslisohbet , goruntulu sesli sohbet , görüntülüsesliseslisohbet , sörüntülü sesli sohbet , bayanlarlatanisma , bayanlarla tanisma , bayanlarlatanışma , bayanlarla tanışma , bayanlarlachat , bayanlarla chat , bayanlarlasohbet , bayanlarla sohbet , bayan arkadaş bulma , arkadaş bulma , arkadaş ortamı yaratma , sohbet arkadaşarı bulma , kaliteliseslichat , kaliteli sesli chat , kaliteliseslisohbet , kaliteli seslisohbet , TalksChat , SpeaksChat , SpeakyRoom , SpeakyTr , Voice5Web , SpeakyChat , TalkyRoom , Segital , Eartchat , LifetalkChat , WolfChat , MySpeaky , SesliSistem , Pangi , Aksoypanel , Ruyapanel , Liderpanel , Ruyapanel , Ajanspanel , Yurtpanel , Hizmetpanel , Yarenpanel , Yarenmedia , Tekinpanel , Kentpanel , Sohbetwbh , Serhatkutay , Speakychat.com , Speakychat.net , Profesyonelpanel , Teknikay , WebseoDizayn , SesliHost , Yazilimwbh , SesliYazilim , Albenipanel , SesliPanel , Seslipanelci , Seslipanelcim , Seslipanelniz , Seslipanelcisi , SpeakyChat.me , Avrupapanel , Evrenselpanel , Vizyonpanel , Hazandizayn , Harikadizayn , Harikapanel , Polatpanel , Diyarpanel , Saraypanel , Dilekpanel , Elitpanel , Seslichatmedia , Imrak , Imrak.net , Baranpanel , Kaptanpanel , Reispanel , Manaspanel , Huzurpanel , Asilim , Asaletpanel , Birtekpanel , Birlikpanel , Ruzgarpanel , Kuzeypanel , Dogupanel , Batipanel , seslidizayn , Mirzapanel , Sohbetpanel , Lavandiz , seslibilisim , Gumuspanel , Kalitepanel , Kalitetasarim , Tercihpanel , Paneldestek , Ozlempanel , Trabzonpanel , Platinpanel , Nikopanel , RuyapanelPanel , RuyapanelMedia , RuyapanelSoft , liderpanel , SesliSoft , Kayseripanel , Kasigrapanel , Erkilicpanel , Florapanel , Clasdizayn , Claspanel , Denizpanel , Temapanel , Servermedya , Ruyadizayn , Ruyaweb , Ruyawebajans , Seslimedia , Santanapanel , Markapanel , tasarimpanel , Firatpanel , ilkpanel , Hitpanel , Hitpanelci , ilkepanel , Tufanim , Idilweb , Idilwbh , Idiltasarim , Idilguven , mardinguven , reisdizayn , seripanel , sairpanel , nefespanel , Medyapanelci , Baskentpanel , Baskentmedia , Haldizweb , Haldizpanel , speakychatpanel|segitalpanel , talkypanel , ulkepanel , zorlupanel , zorluwbh , Sistempanel , Yakamozpanel , Ecelpanel , Emsalsizpanel , Zehirpanel , Panel27 , Eymenpanel , bayrakpanel , sesliwbh , virandizayn , farklipanel , farklipanelci , tescildizayn , tescilpanel , dikkatpanel , tercihpanel , eniyipanel , eniyipanelci , eniyipanelcim , Cesurpanel , Zamanpanel , ZamanWbh , Zamanweb , Dehapanel , sesliozi.com , sesliozi , sesliada , sesliada.com , seslihal.com , seslihal , seslisevde.com , seslisevde , seslisaray , seslisaray.com , sesliok.com , sesliok , seslikal , sesligul , seslisehir , seslizindan.com , seslizindan , lisyapanel , kariyerpanel.com , kariyerpanel , seslichat.com , sesli sohbet nedir , sesli mekan , sesvda panel , nikopanel , niko panel , trabzonpanel , trabzon panel , yurtpanel , yurt panel , hizmetpanel , hizmet panel , nefes panel , mutlu panel , mutlupanel , yakamozpanel , yakamoz panel , seslihepsi.com , seslihepsi , seslihesap.com , seslihesap ,


  Gönder


  POPÜLER YORUMLAR

  Ruya panel